Κάθε ερώτημα πρέπει να περιλαμβάνει σύνδεσμο προς τον ιστότοπο όπου εμφανίζεται το συζητούμενο ζήτημα. Καμία δημοσίευση που περιλαμβάνει σύνδεσμο προς ιστότοπο για σχολιασμό ή επίλυση προβλήματος δεν πρόκειται να διαγραφεί ό,τι κι αν συνεπάγεται αυτό για τα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης ή τις σχέσεις με τους πελάτες σας. Διαβάστε τους κανόνες δεοντολογίας πριν δημοσιεύσετε.

error 500 - administrator page- joomla 3.x.

Συζητήσεις για το δικτυακό τόπο της ελληνικής κοινότητας ενημέρωσης και υποστήριξης για το joomla. Ιδέες, προτάσεις, απόψεις.

Re: error 500 - administrator page- joomla 3.x.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την Sonia1 » 02 Φεβ 2017, 20:50

τώρα μπορείτε να κλείσετε το τοπικ.

Ευχαριστώ τον κ HARIS_A,

αν και περίμενα πιο επαγγελματική αντιμετώπιση στους νέους χρήστες καθώς πιστεύω ότι προκειται για ένα σοβαρό φορουμ για αυτό άλλωστε και δημοσίευσα.
Sonia1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την Emmanouil » 02 Φεβ 2017, 21:18

Τι να πρωτοαπαντήσω δεν ξέρω πραγματικά.

Καλή συνέχεια σε ό,τι κανεις.
Άβαταρ μέλους
Emmanouil

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την Sonia1 » 02 Φεβ 2017, 21:27

θέλω να πω στους νέους web designers να δίνουν το σωστό παράδειγμα σε ένα τέτοιο χώρο, να δείχνουν επίπεδο γιατί ότι αξίζει φαίνεται και ακούγεται.

Κ πάλι ευχαριστώ τους ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ του χώρου για τα προσωπικά μηνύματα που έχω, εδώ στο φόρουμ.
Sonia1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την ribo1972 » 02 Φεβ 2017, 22:30

Μια και ενδιαφέρεσαι για τους νέους χρήστες γιατί δεν λες και την λύση του προβλήματος ώστε να βοηθήσεις και τους υπόλοιπους χρήστες αν τους τύχει κάτι παρόμοιο;
Άβαταρ μέλους
ribo1972
Star

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την Emmanouil » 03 Φεβ 2017, 18:03

Ribo γιατί να το κάνει; Εδώ μόλις μάθαμε πως λύθηκε ένα πρόβλημα, σε μια ιστοσελίδα που πρέπει να μαντέψεις το url της για να βοηθήσεις, σε δημόσιο φόρουμ, μέσω προσωπικών μηνυμάτων. Κοινώς τρεις λαλούν και δυο χορεύουν. Και πάνω απ' αυτά δεχτήκαμε και υποδείξεις. Γελάω πραγματικά, η κατάσταση είναι τραγική.
Άβαταρ μέλους
Emmanouil

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την maxtak » 03 Φεβ 2017, 19:49

razorblade έγραψε:Ribo γιατί να το κάνει; Εδώ μόλις μάθαμε πως λύθηκε ένα πρόβλημα, σε μια ιστοσελίδα που πρέπει να μαντέψεις το url της για να βοηθήσεις, σε δημόσιο φόρουμ, μέσω προσωπικών μηνυμάτων. Κοινώς τρεις λαλούν και δυο χορεύουν. Και πάνω απ' αυτά δεχτήκαμε και υποδείξεις. Γελάω πραγματικά, η κατάσταση είναι τραγική.

..μα αφου τα εχει γραψει ολα απο το πρωτο post αλλα και σε επομενο με κενα αλλα προβληματιζεται να το γραψει καθαρα...!!!!!
στα υπολοιπα θα συμφωνισω μαζι σου για τα γελια και την τραγικοτητα της καταστασης....

razorblade έγραψε:
το σαιτ ειναι www. mama-ras-rent-car . gr / administrator/index.php

?????
Sonia1 έγραψε:χαίρεται σε όλο το joomla forum,

έχω το εξής θέμα..
έχω στήσει το σαιτ μου local, το μεταφέρω on line και ενώ βλέπω μια χαρά το σαιτ μου δεν μπορώ να μπω στο administrator page, βγάζει error 500

googlarw σχετικά και βρίσκω ότι συμβάινει κυρίως σε αναβάθμιση ή από αναβάθμιση από κάποιο plugin είτε είναι θέμα παρόχου φιλοξενίας όσον αφορά την έκδοση php.το error είναι το παρακάτω από τα logs του σαιτ μου:

mod_fcgid: stderr: PHP Fatal error: require_once(): Failed opening required 'JPATH_LIBRARIES/import.legacy.php' (include_path='.:/usr/share/pear/:') in /var/www/vhosts/xylodomiki.gr/mamarasrentcar.gr/administrator/includes/framework.php on line 15

το έκανα μεταφορά με το akkeba back up να σημειώσω.

ο πάροχος φιλοξενίας μου εξ αρχής δεν μου έδωσε κάποια καθοδήγηση αλλά υποστηρίζει εξ αρχής ότι είναι θέμα του cms joomla.

ευχαριστώ.
maxtak

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την tednikos » 05 Φεβ 2017, 15:54

Κλαίω από τα γέλια, η τύπισσα είναι απιστεύτη. Να θέλεις να βοηθήσεις, να προσπαθείς να καταλάβεις και να βρίσκεις και τον μπελά σου, τι να πω δεν έχω λόγια.
Άβαταρ μέλους
tednikos
Star Star

Προηγούμενη

Επιστροφή στoν To joomla.gr

Συνδεδεμένα μελη

Συνδεδεμένοι: Δεν υπάρχουν συνδεδεμένα μέλη.