Κάθε ερώτημα πρέπει να περιλαμβάνει σύνδεσμο προς τον ιστότοπο όπου εμφανίζεται το συζητούμενο ζήτημα. Καμία δημοσίευση που περιλαμβάνει σύνδεσμο προς ιστότοπο για σχολιασμό ή επίλυση προβλήματος δεν πρόκειται να διαγραφεί ό,τι κι αν συνεπάγεται αυτό για τα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης ή τις σχέσεις με τους πελάτες σας. Διαβάστε τους κανόνες δεοντολογίας πριν δημοσιεύσετε.

Τι θα γίνει με αυτήν την περίπτωση;

Συζητήσεις για το δικτυακό τόπο της ελληνικής κοινότητας ενημέρωσης και υποστήριξης για το joomla. Ιδέες, προτάσεις, απόψεις.

Τι θα γίνει με αυτήν την περίπτωση;

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την anonaki » 18 Μάι 2017, 00:18

Joomla φίλοι μου καλησπέρα.

Είμαι σε ένα group στο FB με όνομα "Έλληνες Προγραμματιστές & Designers".

Η φωτογραφία που σας επισυνάπτω είναι από μια ερώτηση που έκανε εκεί κάποιος χρήστης σχετικά με το Joomla και σας το παραθέτω για να δείτε τα σχόλια από τους χρήστες από κάτω.

Έχω ακούσει ότι σε πολλά σεμινάρια που γίνονται σε όλη την Ελλάδα, οι εισηγητές απαξιώνουν το Joomla ως ένα ξεπερασμένο σύστημα διαχείρισης με αποτέλεσμα όταν πελάτες λαμβάνουν προσφορά και διαβάζουν ότι κάνουμε Joomla Development να στραβώνουν γιατί δεν έχουν ακούσει καλά λόγια.

Θεωρώ χρέος μου να κάνω κάτι γι' αυτό το εργαλείο που τόσα χρόνια με "ταΐζει" και είμαι διαθέσιμος για να κάνω ενέργειες που θα ανακτήσουν την καλή εικόνα του Joomla στην ελληνική αγορά.

Αν υπάρχει κάποιος που επίσης ενδιαφέρεται και έχει κάποια ιδέα και θέλει να το συζητήσει είμαι διαθέσιμος!
Συνημμένα
joomla37.jpg
joomla37.jpg (120.18 KiB) 447 προβολές
anonaki

Re: Τι θα γίνει με αυτήν την περίπτωση;

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την Χάρης_Α » 18 Μάι 2017, 10:54

Μην δίνεις σημασία…
joomla.gr - Η επίσημη σελίδα της Ελληνικής κοινότητας υποστήριξης του JOOMLA!
joomla.gr/FreeTemplates - Δωρεάν joomla templates απο το JOOMLA.GR
[ joomla! = Όλοι μαζί! ]
Άβαταρ μέλους
Χάρης_Α
Διαχειριστής
Star Star
Maths , Joomla! website design

Re: Τι θα γίνει με αυτήν την περίπτωση;

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την ribo1972 » 18 Μάι 2017, 23:10

Κάθε λογισμικό μη αναβαθμισμένο είναι και ευάλωτο. Το ίδιο ισχύει και για τις εκδόσεις php, mysql κ.λ.π. Το ανησυχητικό θα ήταν αν το joomla δεν αναβάθμιζε τις εκδόσεις του. Όλα τ άλλα είναι είναι απλώς για να έχουμε να λέμε πράγματα όπως συμφέρει τον καθέναν μας, ότι είναι το ένα ασφαλέστερο από το άλλο κ.λ.π. Είσαι αναβαθμισμένος στα πάντα ; Χρησιμοποιείς μη ευάλωτα extentions, templates ; Ο σέρβερ σου είναι οκ ; Όλα τ άλλα είναι να έχουμε να λέμε.
Άβαταρ μέλους
ribo1972
Star

Επιστροφή στoν To joomla.gr

Συνδεδεμένα μελη

Συνδεδεμένοι: Δεν υπάρχουν συνδεδεμένα μέλη.