Κάθε ερώτημα πρέπει να περιλαμβάνει σύνδεσμο προς τον ιστότοπο όπου εμφανίζεται το συζητούμενο ζήτημα. Καμία δημοσίευση που περιλαμβάνει σύνδεσμο προς ιστότοπο για σχολιασμό ή επίλυση προβλήματος δεν πρόκειται να διαγραφεί ό,τι κι αν συνεπάγεται αυτό για τα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης ή τις σχέσεις με τους πελάτες σας. Διαβάστε τους κανόνες δεοντολογίας πριν δημοσιεύσετε.

Δεν εμφανίζεται το εικονίδιο "Αμεσα διαθέσιμο"

Δεν εμφανίζεται το εικονίδιο "Αμεσα διαθέσιμο"

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την agios » 15 Μαρ 2015, 21:35

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω το εξής πρόβληματάκι. Ένω μου βγάζει όλα σωστά τα εικονίδια στο VM ( on-order, not_available, 1-2m) κλπ κλπ και δεν έχω κανένα πρόβλημα.....

Οταν το προϊόν είναι άμεσα διαθέσιμο δεν μου εμφανίζει το εικονίδιο. Εννοείται ότι έχω φτιάξει και έχω βάλει ένα εικονίδιο ( available.gif) μαζί με τα άλλα... αλλά στο VM δεν μου το δείχει.

Καμία πρόταση? Ευχαριστώ.

VM: 2.6.16
Joomla: 2.5.28
Τὴν σελήνην παρὰ τοῦ ἡλίου τὸ φῶς λαμβάνειν.
Άβαταρ μέλους
agios

Re: Δεν εμφανίζεται το εικονίδιο "Αμεσα διαθέσιμο"

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την Yiannistaos » 16 Μαρ 2015, 19:42

Καλησπέρα,

ποιο template χρησιμοποιείς; Δοκίμασες με το default template του joomla αν σου κάνει το ίδιο; Το λέω επειδή πολλά template clubs χρησιμοποιούν overrides οπότε μπορεί και να παρέλειψαν να προβλέψουν το availability.
https://web357.eu/ - Useful Extensions for Joomla!
Άβαταρ μέλους
Yiannistaos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την agios » 09 Οκτ 2015, 00:53

Καλησπέρα.

Το δοκίμασα. Πάλι τα ίδια.
Μόνο όταν το προϊόν είναι άμεσα διαθέσιμο δεν μου εμφανίζει το εικονίδιο "Διαθέσιμο"

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις το δείχνει μια χαρά
Άβαταρ μέλους
agios

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την agios » 11 Οκτ 2015, 20:49

Hello,

You will need to create a template override for the file file for product details view that located under:
joomla_folder\components\com_virtuemart\views\productdetails\tmpl\default.php.

To create a template override just copy that file inside:
your_joomla_folder\templates\your_joomla_template\html\com_virtuemart\productdetails\default.php

Edit the new overrrided file default.php and make your changes under line 208 you will find the following code:

Κώδικας: Επιλογή όλων

<?php
      // Availability Image
      $stockhandle = VmConfig::get('stockhandle', 'none');
      if (($this->product->product_in_stock - $this->product->product_ordered) < 1) {
         if ($stockhandle == 'risetime' and VmConfig::get('rised_availability') and empty($this->product->product_availability)) {
         ?>   <div class="availability">
             <?php echo (file_exists(JPATH_BASE . DS . VmConfig::get('assets_general_path') . 'images/availability/' . VmConfig::get('rised_availability'))) ? JHTML::image(JURI::root() . VmConfig::get('assets_general_path') . 'images/availability/' . VmConfig::get('rised_availability', '7d.gif'), VmConfig::get('rised_availability', '7d.gif'), array('class' => 'availability')) : VmConfig::get('rised_availability'); ?>
         </div>
          <?php
         } else if (!empty($this->product->product_availability)) {
         ?>
         <div class="availability">
         <?php echo (file_exists(JPATH_BASE . DS . VmConfig::get('assets_general_path') . 'images/availability/' . $this->product->product_availability)) ? JHTML::image(JURI::root() . VmConfig::get('assets_general_path') . 'images/availability/' . $this->product->product_availability, $this->product->product_availability, array('class' => 'availability')) : $this->product->product_availability; ?>
         </div>
         <?php
         }
      }
      ?>

Άβαταρ μέλους
agios

Επιστροφή στoν VirtueMart - E-shop

Συνδεδεμένα μελη

Συνδεδεμένοι: Δεν υπάρχουν συνδεδεμένα μέλη.