Κάθε ερώτημα πρέπει να περιλαμβάνει σύνδεσμο προς τον ιστότοπο όπου εμφανίζεται το συζητούμενο ζήτημα. Καμία δημοσίευση που περιλαμβάνει σύνδεσμο προς ιστότοπο για σχολιασμό ή επίλυση προβλήματος δεν πρόκειται να διαγραφεί ό,τι κι αν συνεπάγεται αυτό για τα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης ή τις σχέσεις με τους πελάτες σας. Διαβάστε τους κανόνες δεοντολογίας πριν δημοσιεύσετε.

Πρόβλημα μετά την αναβάθμιση απο 3.7.5 σε 3.8 & 3.8.1

Προβλήματα στην εγκατάσταση την αναβάθμιση ή τη μεταφορά τηw έκδοσης 3.x

Re: Πρόβλημα μετά την αναβάθμιση απο 3.7.5 σε 3.8 & 3.8.1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την leontaras » 17 Οκτ 2017, 20:49

Καλησπέρα στην Ελληνική Κοινότητα της Joomla.gr,
αν και ασχολούμε με την Joomla γύρω στα 10 χρόνια ποτέ δεν έγραψα κάτι για βοήθεια πάντα προσπαθούσα να αντλώ πληροφορίες και να λύνω...

όμως κάτι με έπιασε και θέλω και εγω να δώσω μια μικρή βοήθεια αν βοηθάει...
έκανα αναβάθμιση απο την 3.7.5 στην 3.8.0 και η Joomla χαλάει και Backend & Frondend

ψάχτηκα 2 μέρες τώρα διαβάζοντας για τα προβλήματα και τις λύσεις και βρήκα μια λύση όπως προτείνουν άλλοι για να περάσω τις ενημερώσεις - αναβαθμίσεις

1. Ανεβάζετε μέσο του filemanager του CPanel στον κεντρικό σας φάκελο public_html την αναβάθμιση 3.8.0 ενω στην συνέχεια την απσουμπιέζετε και επαναλαμβάνετε το ίδιο και με την 3.8.1
2. Κατεβάζετε το αρχείο postupdate.php απο εδώ https://gist.github.com/mbabker/d7bfb4e ... 3607f89281 και το ανεβάζετε στον φάκελλο administrator
3. Στην συνέχεια τρέχετε το αρχείο https://www.tositesas.gr/administrator/postupdate.php και βουαλά με ενα νέο reload φορτώνει κανονικά την ενημέρωση της Joomla 3.8.1 και όλα επανέρχοντε κανονικά.
Φυσικά σβήνετε άμεσα το αρχείο postupdate.php

To δοκίμασα κανονικά σε 3 site και όλα λειτούργησαν μια χαρά.

Πιστεύω να βοήθησα με τις ταπεινές μου γνώσεις.

Φιλικά
Γιώργος
leontaras

Προηγούμενη

Επιστροφή στoν Εγκατάσταση του Joomla! 3.x

Συνδεδεμένα μελη

Το όνομα και το λογότυπο Joomla!™ χρησιμοποιούνται στις Ηνωμένες Πολιτείες και σε άλλες χώρες μετά από περιορισμένη άδεια της Open Source Matters. Το joomla.gr δεν σχετίζεται με -ούτε υποστηρίζεται από- την Open Source Matters ή το Joomla!™ Project.

joomla.gr logo

Δημιουργήθηκε με τη χρήση του joomla
Φιλοξενείται από την Onscreen Web Services

Στείλτε μας μήνυμα