Κάθε ερώτημα πρέπει να περιλαμβάνει σύνδεσμο προς τον ιστότοπο όπου εμφανίζεται το συζητούμενο θέμα. Καμία δημοσίευση που περιλαμβάνει σύνδεσμο προς ιστότοπο για σχολιασμό ή επίλυση προβλήματος δεν πρόκειται να διαγραφεί ό,τι κι αν συνεπάγεται αυτό για τα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης ή τις σχέσεις με τους πελάτες σας.
Διαβάστε και εφαρμόστε τους Κανόνες Δεοντολογίας και τους Όρους Χρήσηςπριν δημοσιεύσετε.

Dropdown menu issue απο joomla template

Dropdown menu issue απο joomla template

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την Dimosthenis » 02 Δεκ 2012, 10:13

Καλημερα!
Φτιαχνω ενα site σε joomla 2.5 χρησιμοποιωντας το free template "joomspirit 35".
Αλλαζωντας το κυριως μενου απο κειμενο σε images και προσθετωντας και στοιχεια υπομενου για καποιο λογο
οταν το ποντικι περναει κατω απο το μενου "ενεργοποιει" το <ul> που κραταει το submenu και το
εμφανιζει ενω θα επρεπε να συμβαινει οταν το ποντικι περναει ακριβως πανω απο το κυριως μενου.

Το plugin που χρησιμοποιησε ο κατασκευαστης του template ειναι Jquery library (uvumitools - dropdownmenu).
Εχω αναρτησει ερωτηση στο forum τους χωρις απαντηση προς το παρων.
Δεν ειμαι σιγουρος αν το προβλημα βρισκεται στο css ή στην javascript και θα ηθελα την γνωμη σας.
Εχω αναρτησει το site σε εναν προσωρινο δοκιμαστικο server : http://dimostestsite.comule.com/asfc/index.php/en/
::smile::
Dimosthenis

Re: Dropdown menu issue απο joomla template

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την Dimosthenis » 13 Δεκ 2012, 19:27

Τελικα ηταν ενα απλο visibility hidden/visible στο css και το κυριοτερο το υψος των img που χρησιμοποιουσα ως μενου..
Dimosthenis

Επιστροφή στoν HTML / XHTML / CSS / JavaScript

Συνδεδεμένα μελη

Συνδεδεμένοι: Bing [Bot]