Κάθε ερώτημα πρέπει να περιλαμβάνει σύνδεσμο προς τον ιστότοπο όπου εμφανίζεται το συζητούμενο ζήτημα. Καμία δημοσίευση που περιλαμβάνει σύνδεσμο προς ιστότοπο για σχολιασμό ή επίλυση προβλήματος δεν πρόκειται να διαγραφεί ό,τι κι αν συνεπάγεται αυτό για τα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης ή τις σχέσεις με τους πελάτες σας. Διαβάστε τους κανόνες δεοντολογίας πριν δημοσιεύσετε.

[ΛΥΘΗΚΕ] [CSS] Background

[ΛΥΘΗΚΕ] [CSS] Background

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την chkyriakos » 16 Ιαν 2013, 14:07

Καλησπέρα ,
είμαι νέος στο joomla και θέλω να ρωτήσω το εξής,
To template που χρησιμοποιώ είναι το deal plazza. Έχω ανεβάσει μια φωτό ως badkground στην οποία θέλω να κάνω κάποιες αλλαγές (repeat, repeat-x κτλ). Το θέμα μου είναι ότι τη φωτό την βρίσκω στο file manager στο icons του joomla, όμως δεν μπορώ να βρω από ποιο .css αρχείο το τραβάει. Έχω ψάξει όλα τα .css αρχεία του template και δεν μπορώ να βρω τη φωτό,όπως επίσης δεν μπορώ να βρώ και τη φωτό του logo που έχω.
Ξέρει κάποιος σε ποια αρχείο μπορεί να βρίσκετε μέσα στο file manager tou cpanel?
chkyriakos

[ΛΥΘΗΚΕ] Re: [CSS] Background

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την WebDevGr » 16 Ιαν 2013, 19:18

Μπορεί να βρίσκεται στις ρυθμίσεις του template... αν κι απ ότι θυμάμαι το συγκεκριμένο template δημιουργούσε το css μέσω php αρχείων
Άβαταρ μέλους
WebDevGr
Star

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την chkyriakos » 16 Ιαν 2013, 19:26

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Δηλαδή να κοιτάξω και όλα τα php? Μέσω firebug μπορώ να το δω το αρχείο αλλά μου δίνει διαδρομή για file το οποίο δεν υπάρχει.
chkyriakos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την WebDevGr » 16 Ιαν 2013, 19:31

Ένας εύκολος τρόπος είναι να κάνεις αναζήτηση μέσα στα αρχεία του template πχ με το notepad++
Άβαταρ μέλους
WebDevGr
Star

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την chkyriakos » 16 Ιαν 2013, 19:51

gigenis έγραψε:Ένας εύκολος τρόπος είναι να κάνεις αναζήτηση μέσα στα αρχεία του template πχ με το notepad++

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το κατέβασα, το έκανα και ναι το βρήκα. Είχες δίκιο και για το .php!
chkyriakos

Επιστροφή στoν HTML / XHTML / CSS / JavaScript

Συνδεδεμένα μελη