Κάθε ερώτημα πρέπει να περιλαμβάνει σύνδεσμο προς τον ιστότοπο όπου εμφανίζεται το συζητούμενο ζήτημα. Καμία δημοσίευση που περιλαμβάνει σύνδεσμο προς ιστότοπο για σχολιασμό ή επίλυση προβλήματος δεν πρόκειται να διαγραφεί ό,τι κι αν συνεπάγεται αυτό για τα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης ή τις σχέσεις με τους πελάτες σας. Διαβάστε τους κανόνες δεοντολογίας πριν δημοσιεύσετε.

FRAMEset

FRAMEset

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την IonA » 15 Μαρ 2013, 14:25

Θελω μια σελίδα html (στατική, δεν μιλάμε για joomla) να εχει μεσα εναν κώδικα που θα φορτώνει full frame (ολοκληρη σελίδα) μια άλλη σελίδα. Page in page δλδ. Εχω γραψει μερικά πραγματα μονη μου κι εψαξα κι ολας αλλα παντα το frame μου βγαινε στο επανω μερος της σελίδας και δεν βολευει.

Help please! :(
IonA

Re: FRAMEset

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την IonA » 18 Μαρ 2013, 22:40

πσσσσσσσσ....
IonA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την ElPano » 18 Μαρ 2013, 22:47

Λάστιχο;
SELECT * FROM users WHERE iq > 60
ElPano

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την IonA » 19 Μαρ 2013, 22:03

Χωρίς παρεξήγηση, μεχρι να απαντήσει καποιος εδω, θα είχα διαβάσει, θα ειχα τελειωσει μια σχολή και θα ειχα γραψει δικό μου κώδικα που θα εκανε την σχετική δουλεια. :P Αλλα ενταξει ρωτησα μια φιλη και μου το εφτιαξε.
IonA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την glynos » 20 Μαρ 2013, 07:53

Χωρίς παρεξήγηση και από εμένα, αλλά με το άνοιγμα ενός νέου θέματος εδω μέσα δεν σου εγγυάτε κανείς ότι θα πάρεις και απάντηση.

Και γιατί αφού λες
μεχρι να απαντήσει καποιος εδω, θα είχα διαβάσει, θα ειχα τελειωσει μια σχολή και θα ειχα γραψει δικό μου κώδικα που θα εκανε την σχετική δουλεια

γιατί δεν το έκανες; Ο σκοπός είναι να μεταδίδουμε τη γνώση.

Η μήπως περιμένεις κάποιος που διάβασε, σπούδασε, τελείωσε μια σχολή και έγραψε τον δικό του κώδικα όπως λες κι εσύ, να έχει την υποχρέωση να σου απαντήσει άμεσα και δωρεαν;
http://www.slumdog.gr Your Web Best Friends
Άβαταρ μέλους
glynos
Star Star
Your Web Best Friends!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την ElPano » 20 Μαρ 2013, 09:46

IonA έγραψε:Χωρίς παρεξήγηση, μεχρι να απαντήσει καποιος εδω, θα είχα διαβάσει, θα ειχα τελειωσει μια σχολή και θα ειχα γραψει δικό μου κώδικα που θα εκανε την σχετική δουλεια. :P Αλλα ενταξει ρωτησα μια φιλη και μου το εφτιαξε.

Δεν είδα πουθενά σε τραπεζικό λογαριασμό μου κατάθεση με το όνομά σου και την αιτιολογία "μηνιαία συνδρομή υποστήριξης Joomla"!!! ::)
Σοβαρά τώρα, έχετε διαβάσει τους όρους χρήσης του forum; Τι σας κάνει να νομίζετε οτι αυτό το forum (αλλά και όλα τα παρόμοια) είναι συστήματα υποστήριξης εταιρειών επι πληρωμή;
Ανοιχτή συζήτηση που αφορά το Joomla είναι και αν εσύ ο ίδιος δεν προσφέρεις στους υπόλοιπους συμφορουμίτες την λύση που ανακάλυψες, σε περίπτωση που την χρειαστεί κάποιος άλλος, με τι θράσος ζητάς και ειρωνεύεσαι όλους τους υπόλοιπους που δεν έσπευσαν άμεσα να σου απαντήσουν;

Ας είμαστε λιγάκι σοβαροί και ας υπάρχει και λίγος σεβασμός σε όλους αυτούς που έχουν ξοδέψει έστω και μισό λεπτάκι για να βοηθήσουν κάποιον τόσα χρόνια εδώ μέσα, ε... τι λες!!! ::nah::

ΥΓ: Προς ενημέρωση, σε περίπτωση που θελήσεις να συνεχίσεις το ειρωνικό στυλάκι, το συγκεκριμένο forum έχει και υπηρεσία αναζήτησης...κοίτα να δεις τώρα!!!
ElPano

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την IonA » 20 Μαρ 2013, 13:03

Χωρις παρεξήγηση, ειστε official φορουμ - δεν ειστε; -. Στο ξενο φορουμ παντως δεν πληρωσα εδω και μερικους μηνες συνδρομή και μου εχουν απαντήσει και στην τελευταια ερωτηση. Το πρόβλημα σας ειναι οτι ειστε λιγάκι εγωϊστες. Απο την στιγμή λοιπον που κάποιος ξερει απο joomla και ειναι μέρος της κοινότητας, σε ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ επίπεδο θα βοηθήσει τον άλλο που δεν εχει τις γνώσεις του. Και δεν νομιζω οτι ζήτησα κάτι τρομερό. Είστε επαγγελματίες developers και περίμενα απο τους συν-Ελληνες γνώστες του αντικειμένου μια απάντηση. Δεν την πηρα και απλα έγραψα πσσσσσσ. τιποτα παραπάνω. δεν εβρισα κανέναν και ποτε και απ οτι θυμαμαι στους ορους δεν γραφει πουθενα οτι δεν μπορώ να γραψω "πσσσσσσσσσσσ". Τελος, ας διαβασει καποιος τρίτος παράγοντας τα σχόλια μου και τα δικά σας σε διάφορα ποστ να δουμε ποιος ειναι αυτος που ειναι εριστικος. Αυτα. Σας ευχαριστώ παντως για τον χρόνο σας.

ΥΓ: Και μολις ειδα οτι δεν ειμαι η μονη χωρις απαντησεις. Οποτε δεν το παιρνω προσωπικα και μην το παρεις κι εσυ προσωπικα pano.
IonA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την ElPano » 20 Μαρ 2013, 19:56

Σε δικαιολογώ να έχεις αυτή την αντιμετώπιση με μόλις 3 μήνες παρουσίας στην κοινότητά μας.
Δικαιολογώ και την αχαριστία για τους τόνους γνώσης που έχουν δοθεί απλόχερα ολόκληρα χρόνια σε αυτή την κοινότητα και τις δεκάδες ώρες που έχουν αφιερωθεί απο δεκάδες μέλη.
Ας είναι.

ΥΓ: Προς ενημέρωση κανείς δεν σε έβρισε, ούτε κανείς σου είπε μην γράφεις "πσσσσσσσσσσ" ή ακόμη και "μμμμμμμμ" και όποιον άλλον συνδυασμό γραμμάτων επιθυμείς. Είδες εσύ πουθενά να απαγορεύεται να σου απαντήσουν αν έπαθες λάστιχο;
ΥΓ2: Η παρούσα κοινότητα είναι μια ανοιχτή κοινότητα ανθρώπων που ασχολούνται με το Joomla στην Ελλάδα. Το ίδιο είναι και το Joomla.com, το drupal.com και πάει λέγοντας.
ΥΓ3: Κλείνοντας θα επανέλθω με την ίδια ερώτηση που προφανώς και δεν βρήκε απάντηση. Ως μέλος του forum είπες οτι βρήκες την λύση αλλά δεν την μοιράστηκες μαζί μας (δικαίωμά σου). Με τι θράσος ψέγεις τα υπόλοιπα μέλη της κοινότητας που δεν σου απάντησαν λοιπόν; Πόσο εγωιστικό είναι να θέλεις να σου φέρονται με συγκεκριμένο τρόπο ενώ εσύ δεν κάνεις τίποτα για αυτό; Εδώ μέσα είμαστε όλοι ίσοι. Όλοι είμαστε σαν εσένα. Δεν ξεχωρίζει κάποιος. Φέρσου ανάλογα, για να σου φερθούν λοιπόν.
ΥΓ4: Αν ψάχνεις για κηδεμόνα δεν θα τον βρεις στο πρόσωπό μου. Αν δεν σου αρέσει ο τρόπος που απαντώ, υπάρχει μια ωραιότατη επιλογή στο forum όπου αγνοείς όποιον θέλεις εύκολα και απλά.

Αυτά και καλή καρδιά
ElPano

Επιστροφή στoν HTML / XHTML / CSS / JavaScript

Συνδεδεμένα μελη