Οποιοδήποτε μέλος θεωρήσει ότι ένα δημοσιευμένο μήνυμα είναι αντίθετο με τους όρους χρήσης και κανόνες δεοντολογίας, να ειδοποιήσει αμέσως κάποιον διαχειριστή ή συντονιστή
Κάθε ερώτημα πρέπει να περιλαμβάνει σύνδεσμο προς τον ιστότοπο όπου εμφανίζεται το συζητούμενο θέμα. Καμία δημοσίευση που περιλαμβάνει σύνδεσμο προς ένα joomla ιστότοπο για σχολιασμό ή επίλυση προβλήματος δεν πρόκειται να διαγραφεί ό,τι κι αν συνεπάγεται αυτό για τα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης ή τις σχέσεις με τους πελάτες σας.
Διαβάστε και εφαρμόστε τους Κανόνες Δεοντολογίας και τους Όρους Χρήσηςπριν δημοσιεύσετε.

HTML και Joomla

Ερωτήματα από χρήστες άλλων cms, που θέλουν να μάθουν αν το joomla καλύπτει τις ανάγκες τους.

Re: HTML και Joomla

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την paik » 16 Δεκ 2017, 17:13

Δε μπορώ να βρω κάτι σαν αυτό που ψάχνω πουθενά, εδώ που τα λέμε πρέπει να έχεις και υλικό να το διαμορφώσεις πάνω στο site αλλά που...πως γίνεται να κάνω το html που έχω φτιάξει σε template;
paik

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την Άρης Ντάτσης » 16 Δεκ 2017, 17:26

Κοίτα, μπορείς να κάνεις κάτι πολύ απλό. Αυτό που βλέπεις, στα template demos, είναι το full των δυνατοτήτων τους.

Νομίζω όμως πως πρέπει να ξεκινήσεις από το documentation,
όπως σου ανέφερε ο Παναγιώτης. Να δεις δηλαδή πώς γίνονται τα βασικά. Από κει και πέρα, εσύ ξέρεις.

Φοβάμαι ότι το άγχος σου να παρουσιάσεις σε μια-δυο μέρες το αποτέλεσμα, δεν είναι καλός σύμβουλος.

Αφού επιμένεις όμως, προσπάθησε να χρησιμοποιήσεις τον Page Builder του Joomshaper. Αλλά και εκεί, πρέπει να μάθεις πώς δουλεύει, φαντάζομαι το καταλαβαίνεις. ;)
Onscreen Web Services - premium joomla! support

Joomla! 3 Certified Administrator
Άβαταρ μέλους
Άρης Ντάτσης
Διαχειριστής
Star Star Star Star Star

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την paik » 16 Δεκ 2017, 17:49

Το θέμα μου με το documentation είναι πως δεν ξέρω Αγγλικά, και αγχώνομαι να παρουσιάσω αποτέλεσμα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα γιατί έγινε λάθος συνεννόηση και το αφεντικό δεν ξέρει τίποτα και δεν θα του το πω γιατί είναι κρίμα να την πληρώσει και αυτός που συνεννοήθηκα.
Θα δω τι θα κάνω, αν και φοβάμαι πως δε θα βγάλω άκρη!
Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
paik

Προηγούμενη

Επιστροφή στoν Μου κάνει το Joomla?

Συνδεδεμένα μελη

Συνδεδεμένοι: maxtak