Κάθε ερώτημα πρέπει να περιλαμβάνει σύνδεσμο προς τον ιστότοπο όπου εμφανίζεται το συζητούμενο ζήτημα. Καμία δημοσίευση που περιλαμβάνει σύνδεσμο προς ιστότοπο για σχολιασμό ή επίλυση προβλήματος δεν πρόκειται να διαγραφεί ό,τι κι αν συνεπάγεται αυτό για τα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης ή τις σχέσεις με τους πελάτες σας. Διαβάστε τους κανόνες δεοντολογίας πριν δημοσιεύσετε.

affiliate site

Ερωτήματα από χρήστες άλλων cms, που θέλουν να μάθουν αν το joomla καλύπτει τις ανάγκες τους.

affiliate site

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την vivent » 16 Μάι 2014, 17:04

Είμαι καινόυργιος στo Joomla και θέλω να φτιάξω affiliate site όπου θα έχω τα logo από διάφορα
ηλεκτρονικά καταστήματα. Όταν ενας επισκέπτης του δικού μου site επισκεπτεί ενα ηλεκτρονικό καταστημα πατώντας στο logo που θα έχω στο site μου και πραγματοποιήσει μια ενέργεια όπως αγορά ενος προϊόντος να παίρνω μια προμήθεια.

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο theme για αυτή τη διαδικασία ή κάποιο plug in;
vivent

Re: affiliate site

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την PascM » 16 Μάι 2014, 17:26

Συνήθως αυτή είναι μια διαδικασία που πρέπει να την κάνεις με το χέρι για να επιλέγεις ποια affiliate δίκτυα εμφανίζονται και ποια όχι.

Όσο για την εμφάνιση (πρότυπο) δεν είμαι σίγουρος αν θα βρεις κάτι, το ερώτημα όμως είναι πως θα οδηγήσεις κίνηση προς το site σου αν αυτό έχει μόνον affiliate links (αν κατάλαβα σωστά) ?
Άβαταρ μέλους
PascM
Μουσική, Ταξίδια, WebDesign

Επιστροφή στoν Μου κάνει το Joomla?

Συνδεδεμένα μελη

Συνδεδεμένοι: csts, leva