Κάθε ερώτημα πρέπει να περιλαμβάνει σύνδεσμο προς τον ιστότοπο όπου εμφανίζεται το συζητούμενο ζήτημα. Καμία δημοσίευση που περιλαμβάνει σύνδεσμο προς ιστότοπο για σχολιασμό ή επίλυση προβλήματος δεν πρόκειται να διαγραφεί ό,τι κι αν συνεπάγεται αυτό για τα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης ή τις σχέσεις με τους πελάτες σας. Διαβάστε τους κανόνες δεοντολογίας πριν δημοσιεύσετε.

Αλλαγή από Wordpress σε Joomla

Ερωτήματα από χρήστες άλλων cms, που θέλουν να μάθουν αν το joomla καλύπτει τις ανάγκες τους.

Re: Αλλαγή από Wordpress σε Joomla

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την Χάρης_Α » 13 Φεβ 2017, 11:57

Το αρχικό ερώτημα -το οποίο αποτελεί και διαχρονικό ζητούμενο- είναι η μετατροπή wordpress σε joomla…
Θα ήταν ενδιαφέρον, να γίνει μια συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα, στο παρόν και στο μέλλον…
joomla.gr - Η επίσημη σελίδα της Ελληνικής κοινότητας υποστήριξης του JOOMLA - Απευθυνθείτε στους Eιδικούς!
joomla.gr/FreeTemplates - Δωρεάν joomla templates απο το JOOMLA.GR
[ joomla! = Όλοι μαζί! ]
Άβαταρ μέλους
Χάρης_Α
Διαχειριστής
Star Star
Maths , Joomla! website design

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την pcrikos » 14 Φεβ 2017, 15:54

nikosnaoum έγραψε:Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω τα μέλη του forum πόσο εύκολο είναι να μετατρέψω ένα wordpress site που έχω, σε joomla (κυρίως η database) και ο λόγος είναι ότι έχω πολύ βαριά database και το wp δεν μπορεί να αντεπεξέλθει σωστά σε θέμα ταχύτητας, έχω διαβάσει ότι το joomla ανταποκρίνεται πιο γρήγορα

ευχαριστώ.

Αυτό ειναι ένα από τα βασικά προβλήματα του wordpress

1 πίνακας σχεδόν για όλα!!!

Πριν το μεταφέρεις δοκίμασε σε γρηγορότερο σερβερ. Ίσως να σου έλθει πιο φθηνά.
Πιστεύω ότι υπάρχουν hosts που θα σε άφηναν να κανεις δοκιμή ;-)
Άβαταρ μέλους
pcrikos
Star Star Star Star Star

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε από τον/την PascM » 14 Φεβ 2017, 16:36

Το migration από WordPress σε Joomla πιστεύω ότι είναι ένα project που θα έπρεπε όντως να ληφθεί σοβαρά από developers.

Όσον αφορά τώρα το eShop σε WordPress με 70Κ προϊόντα είναι πολύ πιθανό με ένα καλύτερο fine tunning του server να αποδώσει τα μέγιστα ή με αναβάθμιση της μηχανής ανάλογα με το που μπορεί να εμφανίζει η υπάρχουσα το bottleneck
Άβαταρ μέλους
PascM
Star Star
Μουσική, Ταξίδια, WebDesign

Προηγούμενη

Επιστροφή στoν Μου κάνει το Joomla?

Συνδεδεμένα μελη

Συνδεδεμένοι: Δεν υπάρχουν συνδεδεμένα μέλη.